Podróż po Francji

      Brak komentarzy do Podróż po Francji

Na podróż po Francji nikogo nie trzeba chyba zbytnio namawiać. Świadczą o tym choćby statystyki, według których kraj ten jest w czołówce pod względem liczby przybywających rocznie turystów. Francuska moda jest najlepsza, francuska kuchnia niedościgniona, francuskie wino najlepsze na świcie a francuska sztuka zachwycająca.

francja

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Ogromną zasługę w tej popularności Francji ma niewątpliwie Paryż. Paryska Katedra Notre Dame czy Wieża Eiffla to zabytki których nie trzeba reklamować. Słynny Luwr to muzeum posiadając jedną z największych kolekcji dzieł sztuki na świecie. Zaś Pałac Ogrodowy w Wersalu to najwspanialszy przykład francuskiego klasycyzmu barokowego.

Doskonała architektura otoczona niezwykłym ogrodem przyciąga liczne rzesze turystów. Ale Francja to nie tylko Paryż. To również niezwykle atrakcyjne turystycznie, Lazurowe Wybrzeże czy przepiękne zamki nad Loarą. To również pasma górskie z doskonale przygotowanymi trasami narciarskimi i najwyższym szczytem w Europie. Francja to także doskonale rozwinięta baza turystyczna, przygotowana na każdą kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *