Podróż marzeń – Półwysep Iberyjski

      Brak komentarzy do Podróż marzeń – Półwysep Iberyjski

Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że kraje Półwyspu Iberyjskiego to upragniony cel turystów z całego świata. Mimo, że położone są na skraju Europy, należą do najchętniej i najczęściej odwiedzanych państw świata.

portugalia

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Na takie powodzenie wśród turystów ma wpływ wiele czynników. Turyści chcący odpocząć znajda tutaj ciepłe morze, piaszczyste, kilometrowe plaże, oraz doskonale zorganizowana infrastrukturę turystyczną, przystosowaną do potrzeb każdego turysty. Pełne słońca wybrzeże Portugalii to ponad 200 km malowniczych zatoczek, przez wielu turystów określane mianem najpiękniejszych na świecie.

Podobnie w Hiszpanii jak i w Portugalii występuje mnóstwo arcydzieł architektonicznych które mogą zaspokoić każdego miłośnika zabytków. Wielki Meczet w Kordowie czy Klasztor Hieronimitów w Belem to tylko nieliczne przykłady pięknych budowli. Podobne znaczenie ma też oryginalna kultura tych narodów, która związana jest z ognistą muzyką , porywającym tańcem i doskonała kuchnią. Ponadto ludzie są przyjaźni, weseli, skorzy do zabawy i niezwykle tolerancyjni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *