Ostrzyce – położenie, krajobraz

      Brak komentarzy do Ostrzyce – położenie, krajobraz

Ostrzyce są bardzo urokliwą miejscowością położoną na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego nad niezwykłą rzeką Rudnią. Wieś ta leży na szlaku wodnym “Kółko Raduńskie” nieopodal Jastrzębiej Góry. Ostrzyce położone są nad jeziorem Ostrzyckim, po którym latem pływa statek białej floty “Stolëm”. Na południe od tej miejscowości znajduje się najwyższe wzniesienie niżu polskiego – Wieżyca, a na wschód od niej można znaleźć Jezioro Trzebno. Przez Ostrzyce prowadzi również Turystyczny Szlak Kaszubski, którym bardzo często podróżuj turyści.

las

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Amatorzy spływów kajakowych oraz wędkarze w miejscowości tej, jak i całej gminie Somonino mogą znaleźć najpiękniejsze zakątki, gdzie do woli mogą oddać się swoim pasjom. Czyste wody jeziora Ostrzyckiego, Połęczyńskiego, Rąty i Trzebna pozwalają na spędzenie wolnego czasu w otoczeniu niezwykle bujnej fauny i flory tamtejszych miejsc. Ostrzyce położone są wśród lasów, co dodaje im niezwykłego uroku, a każdy turysta może poczuć pełną integrację z przyrodą odwiedzając właśnie to miejsce.

Niedaleko Ostrzyc znajdują się zarówno punkty widokowe, jak i rezerwat przyrody. Na terenie miejscowości, oraz całej gminy Somonino można znaleźć liczne pensjonaty, hotele, ośrodki oraz gospodarstwa agroturystyczne. Korzystać można również z kąpielisk, wypożyczalni sprzętu wodnego, kortów tenisowych i ośrodków jazdy konnej. Ostrzyce niezwykle przyciągają turystów, którzy chcą oddalić się od codzienności i wypocząć w cichym i spokojnym miejscu, gdzie bez problemu będą mogli oddać się kontemplacji z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *