Kraje Beneluksu – co warto zobaczyć?

      Brak komentarzy do Kraje Beneluksu – co warto zobaczyć?

Kraje Beneluksu to jedne z najzamożniejszych i najbardziej zaludnionych państw świata. Belgia, Holandia i Luksemburg często traktowane są jako jedna społeczność i bardzo często można się doszukać wśród nich zaskakujących podobieństw. Tam maja swoje siedziby największe międzynarodowe instytucje.

holandia

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Każdy z tych krajów ma jednak coś innego do zaoferowania turystom. Jedna z największych atrakcji turystycznych Holandii są Wiatraki w Kinderdijk , z którymi wiążą się niezwykłe legendy i historie. Nie sposób również odwiedzając Belgię ominąć Amsterdam zwany często Wenecja Północy.

Leży on w depresji na podmokłych terenach poprzecinanych setkami kanałów. Budynki, te położone w najstarszej części miasta stoją na palach wbitych w piaszczyste dno, a nad kanałami widniej pond tysiąc mostów. To urokliwe miasto jest uwielbiane prze turystów. Bruksela natomiast może poszczycić się najpiękniejszym placem miejskim w Europie, który przyciąga tysiące turystów z całego świata. Podróż do tych miejsc może być zatem wyjątkowa i urokliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *