Zjednoczone Emiraty Arabskie – Szardża

Szardża jest trzecim pod względem wielkości z Emiratów Arabskich. Leży na Półwyspie Arabskim. Ludzie trudnią się tam połowami pereł na wybrzeżu oraz rybołówstwem. Na kontynencie dochód przynosi wydobycie ropy naftowej oraz wszelakie uprawy-zboża, palmy daktylowe.

dubaj

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Tylko w oazach ludność jest w stanie uprawiać warzywa, ponieważ Szarża jest pokryta pustynnym płaskowyżem, gdzie roczna suma opadów jest bardzo niska, a temperatury oscylują wokół czterdziestu stopni Celsjusza. Te warunki tworzą w tym emiracie klimat zwrotnikowo-kontynentalny, pustynny, gdzie hodowla warzyw jest wprost niemożliwa.

Będąc tutaj na wakacjach można wybrać się na pustynną wyprawę na wielbłądach, co może być niezapomnianą przygodą. Warto także w tym mieście odwiedzić największy w emiratach Bazar Złota. Jest to kilkupiętrowa hala targowa, stosunkowo nowa lecz stylizowana na tradycyjny design arabski. Można tam nabyć szereg artykułów spożywczych i przemysłowych. Kobiety odwiedzają bazar ze względu na szeroką gamę biżuterii złotej po bardzo atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *