Wyprawa do Skandynawii

      Brak komentarzy do Wyprawa do Skandynawii

Dla podróżników lubiących spokój i cisze a także dziką i niezbadaną przyrodę z powodzeniem można polecić Skandynawię. Największym skarbem Skandynawii jest właśnie dziewicza przyroda i zachwycające krajobrazy.

woda

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Skandynawia to również najdalej na północ wysunięty punkt Europy. Atrakcja są niewątpliwie występujące tam białe noce oraz zorze polarne. Dla miłośników przyrody nielana atrakcją może okazać się dwukilometrowe fiordy o ścianach, których wysokość 1000 metrów. To również w Skandynawii występują najpiękniejsze i najwyższe w Europie wodospady.

Podróżnicy szukający miejsc odległych od cywilizacji powinni wybrać Laponię. Tam najlepszym sposobem poruszania się jest psi zaprzęg. Można tam też spotkać łosia lub renifera i to znacznie częściej niż człowieka. Natomiast dopełnieniem tej nieposkromionej Skandynawii są interesujące miast, potężne historyczne zamki czy imponujące królewskie rezydencje. Podróż do Skandynawii wymaga odpowiedniego wcześniejszego przygotowania zarówno praktycznego jak i teoretycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *