Wypoczynek w Fudżajra

      Brak komentarzy do Wypoczynek w Fudżajra

Fudżajra jest jednym z miast należących do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest miejscem najbardziej odpowiednim na letni wypoczynek adekwatnym do polskich kieszeni w porównaniu z Dubajem, w którym ceny hotelowe osiągają niebagatelne kwoty.

dubaj

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Klimat jest bardzo ciepły, nawet zimą można tutaj zażywać kąpieli w krystalicznie czystej, szmaragdowej, ciepłej wodzie. Fudżajra od wschodu otoczona jest Zatoką Omańska-wody Oceanu Indyjskiego, natomiast przy zachodniej granicy możemy podziwiać pasmo gór Hadżar.

Miasto jest pięknym kurortem turystycznym szczególnie ze względu na piękne piaszczyste plaże oraz możliwości nurkowania, snurkowania w wodach oceanicznych w poszukiwaniu skarbów organicznych tamtejszej flory i fauny. Duża atrakcją turystyczną są także fiordy, do których można się wybrać na kilkugodzinną wycieczkę w przerwie na przykład podczas opalania. Ciekawą wyprawą będzie zwiedzenie Zielonego Miasta w którym można zobaczyć XIII-wieczny fort, wiele zabytków architektonicznych oraz zwiedzić targ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *