Vademecum przetrwania

      Brak komentarzy do Vademecum przetrwania

Kraje Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaliczają się do miejsc o najniższym wskaźniku przestępczości, więc bez obaw przed kradzieżami można wybrać się tam na wakacje. Aby spokojnie sobie wypocząć i nie napytać sobie biedy należy przestrzegać praw szajratu oraz religii muzułmańskiej według których, nie wolno pod żadnym pozorem spożywać alkoholu i przebywać w stanie nietrzeźwym w miejscach publicznych.

dubaj

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Sankcją za naruszenie tego prawa jest grzywna lub co gorsza areszt. Kara śmierci lub wieloletnie więzienie może nam grozić za posiadanie, handel i zażywanie w tym kraju narkotyków. Wyrzucanie śmieci na ulicy także podlega grzywnie, więc jeśli ktoś ma w zwyczaju zanieczyszczać środowisko to nie powinien odwiedzać tego kraju, chyba że ma nadzwyczaj gruby portfel.

Możemy również zostać ukarani za picie i jedzenie w miejscach publicznych od wschodu do zachodu słońca w okresie ramadanu. Ramadan to post. Zawsze odbywa się w dziewiątym miesiącu kalendarza muzułmańskiego, w tym roku przypada na sierpień (od 1 do 30).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *