Niezwykła podróż do Australii

      Brak komentarzy do Niezwykła podróż do Australii

Dla wszystkich, którzy chcą przeżyć przygodę swojego życia polecam Australię i Oceanie. Ten daleki kontynent to marzenie wielu podróżników. Australia jest najmniejszym kontynentem na Ziemi. Cały kontynent można objechać dokoła autostradą liczącą nieco ponad 12 tyś. km.

australia

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dla miłośników dzikiej przyrody oraz nieznanych przepięknych terenów to prawdziwy raj na ziemi. Mimo, że Australia w większości to rejon pustynny to czekają tutaj na turystów niezliczone atrakcje. To tutaj na odcinku 2000 km wzdłuż północnowschodniego wybrzeża kontynentu ciągnie się Wielka Rafa Koralowa. Jest największa na ziemi stworzona z ponad 400 gatunków koralowców.

Dla wszystkich turystów odwiedzających Australię nurkowanie na Wielkiej Rafie czy tylko podziwianie jej z pokładu statku jest niezapomniana przygodą. W Australii również można zobaczyć największy kamień na ziemi. Mający ponad 9 km obwodu i około 350 metrów wysokości Ayers Rock to samotna forma skalna wznosząca się na bardzo rozległe równinie. Ale Australia i Oceania to nie tylko dzika przyroda i wyludnione tereny. Np. Sydney to miasto ciągle tętniące życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *