Delfy – świątynia w Grecji

      1 komentarz do Delfy – świątynia w Grecji

Delfy jest to bardzo stare miasto i świątynia w Grecji. Miasteczko to nigdy nie cieszyło się szczególnym uznaniem. Po prostu było bo było. Całą swoja sławę zawdzięczało wyroczni. Po powoli powstawało tutaj centrum kultu, wynikało to z tego, że wszystkie małe państewka Grecji właśnie w tym miejscu chciały mieć swoją świątynię.

delfy

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Ośrodkiem tego wszystkiego była świątynia Apollina, która została zniszczona, a następnie ponownie odbudowana. Po pewnym czasie została znowu zniszczona, odbudowana po raz kolejny straciła jednak całe swoje dotychczasowe znaczenie, nie była również wielką atrakcją jak wcześniejsza świątynia. Delfy największe znaczenie miały wówczas, kiedy to kapłani delficcy przy pomocy wyroczni , kierowali niemal całym życiem Greków. Sława ta bardzo szybko się rozpowszechniła. Bardzo szybko pojawiano się tutaj z Egiptu czy Azji i pytano o rady, pomoc dając w zamian bardzo szlachetne dary. W chwili obecnej Delfy to przede wszystkim bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa. Jest to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów.

One thought on “Delfy – świątynia w Grecji

  1. Wyjazdy integracyjne dla firm

    Byłem kiedyś w Grecji ale niestety nie starczyło czasu, aby zwiedzić Delfy. W sumie nie wiedziałem, że takie miejsce jest do zwiedzenia. Wycieczki do Grecki są bardzo popularne. Pewnie kiedyś wybiorę się. Lubię zwiedzać stare miasta.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *