Burji Dubai

      Brak komentarzy do Burji Dubai

Będąc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich warto pojechać do Dubaju, ponieważ jest to miasto o bardzo nowatorskiej i zjawiskowej architekturze. To właśnie w tym mieście znajduje się największy na świecie wieżowiec Burji Dubai, który pobił rekordy w pięciu kategoriach.

dubaj

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Budynek ten ma 169 pięter użytkowych, co więcej ma on najwyżej na świecie położony taras widokowy – na 124 piętrze. Na piętrach 158 i 76 znajdują się najwyżej na świecie usytuowane meczety i basen. I kto by nie chciał stanąć na takim tarasie i spojrzeć na świat? Ciekawą sprawą są także niższe piętra tego budynku, na których są usytuowane hotele.

Ich wnętrza zaprojektował sam Giorgio Armani. Cały budynek jest wykonany w stylu islamskim, z typowymi dla tej kultury zdobieniami. Aktualnie w budowie jest kolejny wieżowiec Al Burji, który ma być jeszcze wyższy niż Burji Dubai, z założeń konstruktorów wynika, że ma osiągnąć ponad jeden kilometr wysokości. Budynek powstanie na Dubai Waterfront czyli na zjawiskowym sztucznym nadbrzeżu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *