Arabskie luksusy – Abu Zabi

      1 komentarz do Arabskie luksusy – Abu Zabi

Miasto Abu Zabi jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich Zwane także Abu Dabi. Leży ono na wyspie Abu Zabi w Zatoce perskiej i z resztą emiratów jest połączone różnymi mostami umożliwiającymi komunikację lądową. Miasto czerpie główne dochody z wydobywania ropy naftowej oraz z innowacyjnej technologii odsalania wód morskich.

dubaj

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Rafinerie gazu ziemnego także mają duże znaczenie dla dochodu państwa. W mieście znajduje się także międzynarodowy port lotniczy oraz najbardziej luksusowy na świecie siedmiogwiazdkowy hotel Emirates Palace. Chciaż wiadomo, że w dziedzinie przyznawania rang hotelom istnieje tylko sześć gwiazdek temu umownie przypisuje się siedem, ze względu na jego wyjątkowość wnętrz i konstrukcji.

Przebywanie w takim hotelu uczyni z Ciebie władcę, ponieważ hotel przydziela każdemu z gości osobnego kamerdynera, który towarzyszy mu podczas całego pobytu. Jest do usług turysty przez 24godziny na dobę, zarządza jego bagażami, pomaga przy ubieraniu, itp. Czy wakacje w takim hotelu nie byłyby cudowne?

One thought on “Arabskie luksusy – Abu Zabi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *